O nagrzewnicach gazowych - ogólnie

NAGRZEWNICE - ogólnie

EOLO nagrzewnica powietrza jest doskonałym rozwiązaniem dla pomieszczeń ogrzewanych zarówno całościowo, jak i w wybranych strefach grzewczych. Porównując nagrzewnicę EOLO z tradycyjnymi systemami grzewczymi, wymagającymi oddzielnych pomieszczeń dla kotłowni, łatwo możemy utwierdzić się w przekonaniu o przenoszeniu najniższych kosztów inwestycyjnych oraz eksploatacyjnych w przypadku wyboru oferowanego przez firmę SYSTEMA POLSKA - nagrzewnic EOLO.

nagrzewnice w haliUtrzymanie tych kosztów na poziomie minimalnym jest możliwe dzięki temu, iż nagrzewnica EOLO jest urządzeniem samowystarczalnym, wyposażona w komorę spalania wytwarzającą bezpośrednio ciepło w pomieszczeniu, gdzie jest zainstalowana, minimalizując tym samym straty ciepła. EOLO stosowane są z powodzeniem w halach, kościołach, szklarniach, laboratoriach, obiektach sportowych, warsztatach samochodowych itp.

Proces mieszania gazu z powietrzem odbywa się za pomocą wentylatora nadmuchowego, umieszczonego tuż przed komorą spalania.

  • PALNIK przystosowany jest do spalania zarówno ziemnego, jak i płynnego gazu, co potwierdzają przeprowadzone badania i testy wg standardów norm europejskich CE oraz dopuszczeń polskich Instytutu Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w Krakowie.
  • KOMORA SPALANIA: wykonana ze stali nierdzewnej. Wysokoefektywny, o dużej powierzchni wymiennik ciepła, którego ewentualne czyszczenie i konserwację ułatwiają odkręcane rewizje.
  • CYNKOWA METALOWA OBUDOWA: wykonana ze stali ocynkowanej, lakierowana proszkiem epoksydowym, wytrzymałą na wysokie temperatury
  • ZESPÓŁ WENTYLATORÓW: składający się z jednego, dwóch, trzech lub czterech wentylatorów osiowych lub odśrodkowych mających różne zastosowanie, na przykład recyrkulacja na zewnątrz budynku i filtracja powietrza wewnątrz budynku lub z zewnątrz.
  • WENTYLACJA PODCZAS SEZONU LETNIEGO: w celu uzyskania lepszego komfortu w miejscu pracy i zwiększenia ilości wentylowanego powietrza istnieje możliwość włączenia tylko zespołu nadmuchowego bez pracy palnika, poprzez włączenie odpowiedniego przycisku "lato/zima". *
  • TERMOSTAT: zamontowany w urządzeniu służy do kontroli zespołu wentylacyjnego w normalnych warunkach pracy oraz kontroluje utrzymanie żądanej temperatury. Dodatkowo zabezpiecza urządzenie przed przegrzaniem.
  • KOŃCÓWKI SPALINOWE I POWIETRZNE: wykonane są w taki sposób by zagwarantować łatwość i szczelność podłączeń. W standardzie dołączone są tłumiki do wyżej wymienionych końcówek.
  • KRATKA NAWIEWU: wykonana jest w wersji dwupłaszczyznowej z możliwością zmiany ustawienia pionowych lub poziomych łopatek, w celu lepszej dystrybucji ogrzewanego powietrza.
  • MODELE: siedem dostępnych modeli nagrzewnic w 14 wersjach o różnych mocach od 22 do 140 kW, zarówno z wentylatorami osiowymi jak i odśrodkowymi, przystosowanymi do spalania gazu ziemnego (Gz 50), płynnego (LPG) oraz oleju opałowego.